i usługi zamawiane są w trybie bezpośrednim (on-line), natomiast dostawa oraz płatność może odbywać się w sieci lub poza nią. Z e-commerce wyłączone są zamówienia złożone przez telefon, fax lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Sam termin e-commerce wszedł do powszechnego użycia dopiero w 1997 roku, a wykreowany został przez IBM.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Handel_elektroniczny
Specyfika tworzenia studenckich stron internetowych
Specyfika studenckich stron internetowych polega na tym, że są na nich zawarte zarówno czysto naukowe informacje, jak i wiadomości na temat miasta, w którym przebywają studenci i dostępnych w nim atrakcjach. Trzeba przyznać, że studenci liczą na to, że będą mogli podczas studiów nie tylko uczyć się i nabierać doświadczenia zawodowego, ale również świetnie się bawić i poznawać uroki miejskiego życia. Dlatego zakładaniem studenckich stron internetowych mogą zajmować się sami studenci w porozumieniu z fachowcami z zakresu funkcjonowania stron internetowych. Jest to bardzo ważne, aby strony internetowe przeznaczone dla młodzieży łączyły atrakcyjność ze sprawnym funkcjonowaniem. Tylko wówczas będą one mogły w pełni służyć młodym osobom.
Profesjonalne strony www
Strony internetowe w dzisiejszym świecie to prawdziwy klucz do sukcesu. Taki internetowy portal może być nie tylko świadectwem naszego profesjonalizmu, ale również przede wszystkim wartościową informacją dla potencjalnego klienta. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na założenie takich stron internetowych.
Chociaż dostępnych jest wiele gotowych kreatorów stron internetowych, to jednak większość przedsiębiorców korzysta z usług twórców stron internetowych. Trzeba przyznać ,że tworzenie stron internetowych przez wyspecjalizowanych informatyków ma wiele zalet. Przede wszystkim otrzymujemy produkt spersonalizowany, dopasowany do indywidualnych potrzeb naszej firmy. Nic więc dziwnego, że takie przedsiębiorstwa cieszą się olbrzymią popularnością.
Korzyści e-commerce w Wikipedii
Korzyści wynikające ze stosowania e-commerce jest wiele, najważniejsze z nich to:
oszczędność kosztów funkcjonowania i wyposażania biur, zmniejszenie liczby personelu, skrócenie kanałów dystrybucji (uproszczenie obiegu dokumentacji), zwiększenie prostoty kontaktu z klientami, całkowita lub częściowa rezygnacja z korzystania z magazynów,
zwiększenie ergonomii pomieszczeń ze strony producenta, tak jak przeznaczenie fizycznej powierzchni sklepu np. na produkcyjną bądź składową,
możliwość indywidualizacji kontaktu, rozumiana jako komunikacja z konkretnym odbiorcą (tzw. model one to one),
interaktywność, czyli ułatwione zapamiętywanie prezentowanych treści,
elastyczność,
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Handel_elektroniczny
HTML 5 Wikipedia
HTML5 ? język wykorzystywany do tworzenia i prezentowania stron internetowych www. Jest rozwinięciem języka HTML 4 i jego XML-owej odmiany (XHTML 1), opracowywane w ramach prac grupy roboczej WHATWG (Web Hypertext Application Technology Working Group) i W3C1.
Jest to konkurencyjna specyfikacja w stosunku do specyfikacji XHTML 22, której rozwój został porzucony 2 lipca 2009 roku ? wsparcie wszystkich środowisk i producentów przeglądarek ukierunkowane jest na HTML 53. Nazwę można zapisywać jako HTML 5 ? jako wersję lub HTML5 ? jako nazwę. Prace nad specyfikacją zostały ukończone w 2014 roku ? 28 października standard został oficjalnie wydany jako rekomendacja W3C4. Dwa lata później ? w 2016 roku ? ma być gotowy HTML 5.1; wówczas ma być także zaprezentowany szkic standardu HTML 5.256.
Główna różnica pomiędzy HTML 5 a XHTML 2 polega na tym, że HTML 5 jest pisane z myślą o kompatybilności wstecznej, podczas gdy XHTML 2 zrywało z kompatybilnością.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/HTML5
Sklepy w sieci
W ostatnich latach rynek sprzedaży internetowej zdecydowanie bardzo się rozwinął. Sprzyja temu nie tylko wprowadzenie na przykład internetowej bankowości, ale również fakt, że z zakupów przez Internet korzystają pokolenia, dla których ten wynalazek jest niezbędny do życia.
Obecnie w sieci możemy nabyć już nie tylko trwałe artykuły, sprzęt gospodarstwa domowego, ubrania czy buty, ale także żywność. Jak założyć taki sklep? Najprostszym rozwiązaniem w tym zakresie jest wybranie się do firmy zajmującej się tworzeniem sklepów internetowych. Po przedstawieniu oczekiwań w tym zakresie nad naszym projektem będzie pracowało wiele osób tak, aby efekt końcowy był całkowicie dla nas satysfakcjonujący.