onowania, np. Google – Raport dotyczący spamu.
W związku z ogromnym zainteresowaniem pozycją danej strony w wyszukiwarce zaczęto stosować różnorodne metody pozycjonowania m.in. takie, których nie akceptują twórcy wyszukiwarek lub nie są zgodne z zaleceniami dla tworzących strony, gdyż „zaśmiecają” wyniki wyszukiwania. Te metody zaczęto nazywać nieetycznymi. Są to na przykład:
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
Pozycjonowanie stron w innych wyszukiwarkach niż Google
Czy można pozycjonować strony internetowe w wyszukiwarkach internetowych poza Google? Oczywiście że tak! Trzeba jednak od razu bardzo wyraźnie i jasno zaznaczyć, że nie będzie to łatwe zadanie. Nawet jeśli uda nam się zdobyć bardzo wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania, to może zdarzyć się, iż strona nie przyniesie jakiegoś dużego ruchu. Wszystko za sprawą tego, że Google po prostu zdominowało rynek wyszukiwarek internetowych. O ile w Azji, na przykład Chinach są wyszukiwarki, jest też oddzielna wyszukiwarka na Rosję, to w innych krajach Google dominuje. Konkurencję stara się mu stworzyć Microsoft, którego Bing obiektywnie patrząc nie jest tak dobrym produktem jak wyszukiwarka internetowa firmy Google.
Czy Google może ukarać?
W niniejszym artykule zastanawiamy się nad tym, czy Google może karać strony internetowe. Czy można zrobić coś, za co można, mówiąc kolokwialnie, podpaść wyszukiwarkom internetowym? Czy pozycjonowanie stron będzie trudniejsze i przez to gorsze w jakiś sposób? To wszystko sprawia, tak stawiane pytania powodują to, że nie każdy interesuje się SEO. Zdarzają się bowiem kary. Jeśli jest to tak zwany filtr, czyli spadek pozycji na krótki czas – to są możliwości żeby takie sytuacje szybko eliminować. Jeśli jednak jest to ban – trwałe usunięcie strony z wyników wyszukiwania, to nawet jeśli strona za jakiś czas powróci, to zdecydowanie będzie miała mniejszy ruch i po prostu mniejszą popularność.