tymalizacja treści to są czynności, które nie są zabronione kodeksem karnym czy jakimkolwiek innym. Co innego jednak legalność, a co innego wskazania wyszukiwarek. Na przykład Google zakazuje oficjalnie nielegalnych metod, czy też tak zwanego czarnego SEO, czyli zdobywania chociażby linków spamerskich. Warto o tym pamiętać zajmując się pozycjonowaniem stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. To jednak nie koniec – jeśli będziemy starali się zdobywać linki dla konkurencji, linki niskiej jakości, to nie jest to legalne. Firmy mogą pozwać o naruszenie dóbr i po prostu skierować sprawę do odpowiednich organów!
Małe blogi a pozycjonowanie ich w Google
Pozycjonowanie stron na przykładzie blogów to bardzo ciekawe studium przypadku, które w wielu dziedzinach może pokazać, że nie zawsze trzeba wielu pieniędzy żeby osiągnąć świetne rezultaty. Od jakiegoś czasu wyszukiwarki internetowe, a zwłaszcza Google zaczęły zmieniać swoje algorytmy na pierwszym miejscu stawiając odpowiednie dostosowanie witryny do użytkowników. To użytkownik ma być na pierwszym miejscu. W trend ten niemal naturalnie wpisali się blogerzy, którzy przecież dostarczają użytkownikom wartościowych treści. Niestety nie każdy bloger zna zasady optymalizacji treści, jeśli chce on osiągnąć dobre efekty to musi o tym pamiętać i po prostu mieć to na uwadze!
Search Engine Optimization – najważniejsze informacje
Pozycjonowanie stron to z języka angielskiego Search Engine Optimization. Co ciekawe, termin ten w dosłownym tłumaczeniu oznacza optymalizację stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. W Polsce przyjęło się uważać, że pozycjonowanie i optymalizacja to tak jakby dwie różne rzeczy. Optymalizuje się stronę www - jej budowę, treści, szkielet, szablon, układ, sposób prezentowania informacji. Z kolei pozycjonuje się strony – czyli najczęściej zdobywa linki, dba się o całą tą otoczkę marketingową, która może dać bardzo dobre efekty w postaci linków zewnętrznych właśnie. A to linki zewnętrzne są nadal kluczowe w osiągnięciu bardzo dobrej pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych, zwłaszcza w Google.